© 2017 Tüm içerik ve hakları Dr.Kaplan Baha Temizgönül' e aittir.

Harbiye mahallesi, Mim Kemal Öke Caddesi, No:11/ 2 Nişantaşı

Şişli/ İSTANBUL

34367

+90530 780 1565

+90212 296 32 68 

  • YouTube Sosyal Simge
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square

Sorun Çıkmadan Önlem Alın

 Her ameliyatta olduğu gibi obezite cerrahisi alanında en sık yapılan ameliyat olan mide küçültme ameliyatında da riskler mevcut.

 Bizler bu riskleri en aza indirmek için;

 Tam donanımlı hastanalerde

 En son teknoloji ürün cihazlar ile

 Deneyimli bir ekiple çalışmaktayız.

 

 Sizler ve bizler için en uygunu; sorun çıkmadan önlem almak.

  Op.Dr.Kaplan Baha Temizgönül 

  Obezite Cerrahisi Uzmanı/ Genel Cerrah

 Op. Dr. Kaplan Baha TEMİZGÖNÜL 1981 yılında doğdu. 1992 yılında Özel Tarsus Koleji ilkokulundan, 1999 yılında Abdül Kerim Bengi Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Tıp Fakültesi eğitimini, obezite ameliyatlarının çok sayıda yapıldığı ve Tüp mide ameliyatının Türkiye’ deki başlangıç yeri olan Pamukkale Üniversitesi’nde alarak, 2005 yılında tamamladı. 

 2006- 2008 yıllarında özel bir hastanede hekimlik yaparken United States Medical Licensing Examination sınavlarına girdi. 

 Genel Cerrahi İhtisasını Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2009- 2014 yılları arasında yaptığı esnada laparoskopik cerrahide ağrı konusunda tez yazdı, tüp mide ameliyatları başta olmak üzere çok sayıda obezite ameliyatına, ileri laparoskopi eğitimlerine ve robotik cerrahi eğitimine katıldı. 

 Mecburi hizmet görevi için Kilis Devlet Hastanesi’nde 2014- 2016 yılları arasında çalışarak savaş cerrahisi yaptı.

 Dr. Kaplan Baha Temizgönül evli olup, ileri seviyede İngilizce, orta seviyede Almanca ve başlangıç seviyesinde Rusça bilmektedir. Tıbbi bilimsel dergilerde çeşitli yayınları mevcuttur. Türk Cerrahi Derneği, Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği (TOSS) ve IFSO (Uluslararası Obezite Cerrahisi Federasyonu) üyesidir.

 Asistanlık eğitimi döneminden itibaren obezite cerrahisine, özellikle de tüp mide ameliyatlarına ilgi duyan Dr. Kaplan Baha Temizgönül 2016 yılında tüp mide ameliyatını Türkiye' ye getiren Obezite Cerrahisi Ekibi’ne dahil oldu. Yaklaşık 2 yıl Obezite Cerrahisi Ekibiyle çalıştı ve ayrılarak kendi ekibini oluşturdu. Şu an diyetisyen, psikolog, kişisel antrenör ve plastik cerrahi çözüm ortağı ile birlikte Lotus Obezite Cerrahisi Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

 Op.Dr.Hakan Öçsel

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 1973 Karşıyaka \İzmir doğumlu. 1991 yılında Bornova Anadolu Lisesi nden mezun oldu. 1991-1997 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamladı. 1998-2004 yılları arasında Pamukkale Üniversitesinde Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi eğitimini Operatör Doktor olarak tamamlamıştır. Bitirme tezi ''The Comparison of Siğla Oil, 1% Silver Sulfadiasine and Hydrocolloid Wound Dressing on Wound Healing'' Yara iyileşmesi dalında Avrupa Cerrahi Araştırma Kongresine seçilmiştir.

 2001 yılında United States Medical Licening Examination sınavlarını başarıyla geçmiştir. 2005-2007 yılları arasında Denizli Özel Tekden Hastanesinde Operatör Dr. olarak görev yapmıştır. 2007 Yılında Merzifon Hava Kuvvetleri Hastanesinde Plastik Cerrahi Uzmanı olarak askerlik hizmetini yapmıştır.

 Son 9 Yıldır Istanbul'da kariyerine devam etmektedir. Akademik Tıbbi çeviri ve İngilizce - Türkçe simultane tercumanlık yapmaktadır. Ulusal ve Uluslararası çok sayıda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Meslek içi ulusal ve uluslarası çok sayıda sertifikasyon programına katılmıştır. Estetik Plastik Cerrahi derneği ve İnterplast non-profit organization for international reconstructive surgery derneklerine üyedir.

 Hatice Gürgen

Diyetisyen

 Hatice Gürgen 1995'te Denizli'de doğdu. 2017'de Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası obezite cerrahisi sonrası beslenme kurs e sertifika programlarına katıldı. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 2016, Karbonhidrat Sayım Sertifikası, Obezite Cerrahisi Sonrası Beslenme Sertifikaları bulunmaktadır. 

 Hatice Gürgen orta düzeyde ingilizce bilmektedir.

 2017' den beri kliniğimizde hastalarımıza beslenme desteği vermektedir.

 Merve Saraçoğlu

Klinik Psikolog

 Merve Saraçoğlu İstanbul Ticaret Universitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Bristol Üniversitesi Klinik Psikloji Programı'nı bitirerek Klinik Psikolog ünvanı aldı. 2010 yılında başladığı Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimini 2013 yılında bitirerek psikoterapist ünvanını almıştır. Eş zamanlı olarak Pozitif Psikoterapi Enstitüsü’nden onaylı Pozitif  Psikoterapi eğitimi ve Pozitif Aile Terapisi eğitimi almıştır. 2012 yılında Avrupa Psikodrama Organizasyonu onaylı psikodrama eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimi sürecinde, davranış bozukluklarında gevşeme teknikleri konusunda eğitim ve süpervizyonlar almıştır. Brighton Sussex Üniversitesi’nde ‘Yeme Bozuklukları ve Anksiyete İlişkisi’ konulu araştırmada görev almıştır. Bu süreçte birçok danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak görev yapmıştır.

 Halen yetişkinler için bireysel danışmanlık vermekte ve psikoterapi uygulamaları esnasında Bilişsel-Davranışçı Terapi, Pozitif Psikoterapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Motivasyonel Görüşme Tekniklerinden yararlanmaktadır.   Kendi oluşturduğu ‘’Ofiste Gevşeme’’ programıyla kurumsal şirketlere iletişim ve gevşeme teknikleri eğitimleri vermektedir. 

 2017' de Lotus Obezite Cerrahisi Merkezine katıldı. Halen merkezimizde çalışmakta olan Uzman Klinik Psikolog Merve Saraçoğlu hastalarımıza obezite cerrahisi sonrası psikolojik destek vermektedir.

 Didem Yavuzbek Durmaz

Koordinatör

 Didem Yavuzbek Durmaz 1982'de İstanbul'da doğdu. 1999'da Kurtuluş Lisesi'nden mezun oldu. 2008'de Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik   

Bölümü'nden mezun oldu.

 Didem Yavuzbek Durmaz orta düzeyde ingilizce bilmektedir.

 2007 yılında Memorial Hastanesi ve Amerikan Hastanesinde sağlık personeli olarak, 2008 yılında e-lab laboratuarlarında hasta danışmanı olarak görev aldı. 

 2017 yılında Lotus Obezite Cerrahisi Merkezi' ne katıldı. Halen hastalarımıza koordinatörlük hizmeti vermektedir.

 

Medyada Biz

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00

Obezizte Cerrahisi ile Zayıflama Yolculuğu