Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı


Obezite ameliyatı fiyatları

Obezite cerrahisi son günlerde giderek yaygınlaşıp, popüler olmakta. Aslında obezite cerrahisinin yaklaşık 60 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Obezite cerrahisinde birçok obezite ameliyatı uygulanmakta olup bunlardan en güncel ve sık uygulananı ‘Sleeve gastrektomi’ yani ülkemizde bilinen adıyla mide küçültme yada tüp mide ameliyatıdır. Tüp mide (Mide küçültme) ameliyatında midenin yaklaşık % 80’i çıkartılır. Mide küçültme (Tüp mide) ameliyatı, gerek yapılış tekniği ve gerekse tüp mide ameliyatı sonrası beslenme ve takip durumuna bağlı olarak, mide küçültme (Tüp mide) ameliyatı fiyatları birçok değişkene göre farklıklık arz etmektedir. Mide küçültme ameliyatı yapılış tekniği genel olarak ikiye ayrılır: Sadece stapler (Otomatik zımba atan cihaz) ile kesmek ve stapler ile kestikten sonra üzerine güvenlik dikişi atmak. Mide küçültme (Tüp mide) ameliyatlarımızda biz güvenlik dikişini tercih ediyoruz.

Mide küçültme ameliyatı ne kadar sürer?

Güvenlik dikişi atılmadan yapılan ameliyatlar yaklaşık 45 dakika sürerken, güvenlik dikişi atılan ameliyatlar 1 saat 15 dakika sürmektedir. Obezite cerrahisi yapan doktorların eğitim durumu ,tecrübesi, mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ve koşulları, kullanılan malzeme kalitesi, mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme ve psikolog takibi gibi mutlaka zayıflama sürecinde bulunması gereken öğeler, mide küçültme ameliyatı fiyatındaki değişkenliğin sebepleri arasında sayılabilir.

Tüp mide ameliyat sonrası takip hayati önem arz etse de obezite cerrahisi ameliyatlarının yaygınlaşmasına rağmen genellikle zayıf kalmaktadır. Bu maliyeti etkileyen bir faktör olduğu için mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ne yazık ki bu takibi yapacak ekiplerini zenginleştirememişlerdir. Mide küçültme ameliyatı fiyatını düşürmek için yapılan bu seçimler ne yazık ki hastalara anastomoz kaçağı ( Tüp mide ameliyatı sonrası sızıntı), depresyon ve yetersiz beslenme olarak geri dönebilmektedir. Bunun üzücü bir sonucu olarak hasta- doktor iletişimi kaybolmakta, tüp mide sonrası beslenme takibi yapacak diyetisyene ulaşılamamaktadır. Düşük mide ameliyatı sonrası kaçak oranı olan cerrahların kurduğu deneyimli, tüp mide ameliyat sonrası beslenme ve psikolojik durum takibi yapabilecek ekiplerde ve hasta bakım koşullarının iyi olduğu hastanelerde mide küçültme ameliyatı fiyatı doğal olarak yüksek olmaktadır.

Geleceğinize yatırım olarak düşünebileceğiniz bu kararı alırken en pahalı olan en iyisidir yanılgısına düşmemek gerekir. Size en uygun obezite cerrahisi seçeneklerini sunan, konsunda deneyimli ve hatta sadece bu işi yapan, geniş bir ekip ile çalışan, obezite cerrahisi sonrası kaçak riski az olan, ameliyat sonrası beslenme ve psikoloji konusunda takip edebilecek, gereğinde mide küçültme ameliyatı sonrası estetik konusunda çözümler sunabilen, kolay ulaşılabilen bir ekip sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Herkesin bütçesinin farklı olduğunu tabi ki kabul ediyoruz fakat tüp mide ameliyatı fiyatı konusuna odaklanmak, mide küçültme ameliyatı risklerine ve hatta mide küçültme ameliyatı sonrası ölümlere davetiye çıkartmaktır. Tüp ameliyatı fiyatı ne kadar diye araştırırken, kalitesiz alet tercihi, uygunsuz olmasına rağmen mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler, tecrübesizlik, gibi faktörlerin daha düşük fiyatların arkasında asıl neden olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Mide küçültme ameliyatı riskleri: Kaçak (Mide küçültme ameliyatı sonrası mideden sızıntı) ve emboli gibi sağlığınızı olumsuz etkileyecek nedenler göz ardı edilmemelidir.

Tecrübeli obezite cerrahları ve uygun koşullardaki hastanelerde yapılan mide küçültme ameliyatı riskleri safra kesesi ameliyatı risklerinden daha fazla değildir fakat her ameliyat gibi riskleri mevcuttur. Bunların en bilinen ve korkulanı: Tüp mide ameliyatı sonrası sızıntı ve embolidir. Deneyimli ve sadece obezite cerrahisine yoğunlaşmış ekiplerde bu riskler azalmakta ve hatta ortadan kalkabilmektedir.

Tüp mide ameliyatı fiyatı konusuna odaklanmak, tüp mide ameliyatı risklerine davetiye çıkartmaktır, bunu unutmayalım. Bu önemli kararı alırken mide küçültme ameliyatı kaç para yada tüp mide ameliyatı fiyatı ne kadar soruları önceliğiniz olmamalıdır. Tüp mide ameliyatı sonrası yaşamınız asıl önceliğiniz olursa kararınız ve sonuçları daha sağlıklı olacaktır. Unutmayın ki obezite cerrahisi hayatınızda bir milattır. Mide küçültme ameliyatı ( Tüp Mide), obezite cerrahisi seçenekleri hakkında bilgi almak için tarafımıza başvurunuz .

#obezitecerrahisi #mideküçültme #tüpmideameliyatı #tüpmideameliyatıfiyatı #mideküçültmeameliyatınekadar #güvenlikdikişi #obezitecerrahisiyapandoktorlar #mideküçültmeameliyatısonrasıbeslenme #tüpmideameliyatısonrası #obeziteameliyatları #mideküçültmeyapanhastaneler #mideameliyatısonrasıkaçak #mideküçültmeameliyatısonrasıestetik #mideküçültmeameliyatıriskleri #mideküçültmesonrasıölüm

Featured Posts
No posts published in this language yet
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square