Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Beslenmede Yeni yıl


Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme ve yeni yıl

Yepyeni bir yıla umutlarla, güzel isteklerle girmeye hazırlanıyoruz. Yeni yıl, yeni hedefleri ve yeni planları beraberinde getirir. Uzun ziyafet sofraları ile özdeşleşen yılbaşı akşamı diyetinizi olumsuz etkilemesin.

Mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme alışkanlıklarınız komple değişti, yeni yıla hazırlık aşamasında tercihleriniz yine mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme kriterlerine uygun olmalıdır. Obezite cerrahisi sonrası tüketmeniz gereken besin kaynaklarının ağırlıkta olduğu bir alışveriş yapın. Tercihleriniz bu akşam da protein içeriği yüksek gıdalardan yana olmalıdır. Gereksiz kalori veren yiyeceklerden uzak durun (şekerli ve basit karbonhidrat içeren gıdalar) yeni midenizi ve yeni hayatınızı hayal edin. Yıla nasıl başlarsan öyle gider deyiminden yola çıkarak hayatınızın kontrolü 2019’un başından beri sizin elinizde olsun.

Obezite Cerrahisi Sonrası Beslenmede Yeni Yıl Sofrası

Obezite cerrahisi sonrası elbette ilk önceliğimiz protein içeriği yüksek gıdalar. Akşam yemeği olarak tercihinizi; tel tel ayrılmış yumuşacık hindi tandır, fırında veya ızgara yapacağınız güzel bir balık veya önceden marine edilmiş ızgara biftekten yana yapabilirsiniz. Ana yemek öncesi çorba içmek isterseniz yarım saat kuralına bağlı kalmalısınız. Besinleri küçük lokmalar halinde, iyi çiğneyerek tüketin ve lokmalar arasında beklediğinizden emin olun. Yemek yeme sürenizin en az 20 dk olduğunu unutmayınız.

Obezite cerrahisi sonrasındaki beslenmede ana hedef, çok yağlı ve şekerli besinleri beslenme programından çıkarmaktır. Tatlı olarak; bal ile tatlandırılmış bal kabağı tatlısı veya chia tohumu ile hazırlanan meyveli puding hafif bir tatlı tercihi olabilir. Obezite cerrahisi sonrası basit karbonhidratları önermiyoruz bu yüzden dikkatli olmalısınız. Yeni yıla ağır yemeklerin yarattığı uyku hali ve hazımsızlık sinyali veren bir tüp mide ile girmek istemezsiniz. Bu nedenle tercihleriniz küçük porsiyonlar halinde, tadımlık olmalıdır. Obezite cerrahisi sonrası gazlı içecek tüketimini önermiyoruz. Şekerli ve kalorisi yüksek içecekler yerine mide küçültme ameliyatı sonrası tavsiye edilen ayran, bu akşam için de güzel seçeneklerden biridir. Tüp mide ameliyatı sonrası alkollü içecekler tavsiye edilmez. Ancak kişi kendi tercihi ile tüketmek isterse ilk 6 ayını doldurmuş olmasını öneriyoruz. Gecenin ilerleyen saatleri için atıştırmalıkları kontrollü tüketmekte fayda vardır. Bir akşam için aldığınız kalorinin fazla olduğunu düşünüyorsanız gecenin geri kalanında daha dikkatli olun, midenizi zorlamayın. Sizin için sağlıklı atıştırmalıklar; çeşitli peynir tabakları, porsiyon kontrolü olan yağlı tohumlar (Badem, fındık, ceviz vs.), kuru meyveler, ev yapımı fit kurabiyeler veya barlar tercih edebilirsiniz.

Herkese sevdikleri ile birlikte geçireceği çok güzel bir yıl diliyorum.

#Mideküçültmeameliyatısonrasıbeslenme #obezitecerrahisisonrası #protein #tüpmide #mideküçültmeameliyatısonrası

Featured Posts
No posts published in this language yet
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square