Yeni Yılda Kilo Verme Hedefi


tüp mide ameliyatı ile zayıflama

Yeni yıl, adından ve eylemden de anlaşılacağı üzere insanlarda yeni başlangıçlar algısı yaratır. Yeni yıl yeni umutlar, yeni hedefler demektir. Geride kalan yılda başımıza olumlu ya da olumsuz ne gelirse gelsin yeni yıl yeni başlangıçlar yapmak için bir fırsat, bir motivasyon kaynağıdır.

Yeni yılın başında konan hedefler genelde tamamlanamadan unutulur. Bunun temel sebebi hedefi parçalara ayırmamaktır. Büyük hedeflere giden yol her zaman küçük hedefleri tamamlamaktan geçer. Örneğin çok sık rastladığımız hedeflerden biri kilo vermektir. Uzun zamandır fazla kilo problemi yaşıyorsanız öncelikli hedefiniz incecik olmak değil, sağlığınıza kavuşmak olmalıdır. Kilo vererek sağlığınıza kavuştuğunuz zaman hayal ettiğiniz görüntüye de kavuşmuş olacaksınız.

Hedef belirlemek ve karar almak göründüğü kadar kolay değildir. Bu karar özellikle sağlığınızla ilgiliyse çok daha zordur. Kalıplaşmış alışkanlıklar, sizi yemek yemeye zorlayan stres ve travma gibi psikolojik etkenler, fizyolojik sıkıntılar sizi kilo verme sürecine başlatmakta zorlasa da çeşitli motivasyon kaynaklarıyla karar alabilir, hedef koyabilir ve çabalayabilirsiniz.

Obezite cerrahisi ile kilo vermeye karar vermek de zordur. Oldukça yaygın olarak yapılan mide küçültme ameliyatları bile toplumda yeteri kadar yer etmiş olmadığı için; kişiler ile kilo vermeye karar verseler bile çevrelerinden olumsuz tepkiler alabilmekteler.

Yeni yıl bu tür karar almak için oldukça doğru bir zamandır. Bir kağıt kalem alın, eski yılda kalmasını istediğiniz şeyleri (iş, ilişki, kilo, vs.) yazın. Bir çizgi çekerek hemen altına yeni yılda hayatınızda olmasını istediğiniz şeyleri yazın ve bu kağıdı her gün görebileceğiniz bir yere asın. Hedefiniz ideal kilonuza ulaşıp sağlıklı yaşamaksa bunun için nasıl bir yol izleyeceğinizi araştırıp kendinize aylık plan oluşturun.

Eski alışkanlıkları bırakmak ve yeni bir uygulamaya başlamak ve sürdürebilmek zorlu bir yoldur. Bu yolda zorlanacağınızı bilin ancak en önemlisi yapabileceğinize inanın. Herkes yapabiliyorsa siz neden yapamayasınız?

Herkese hedeflerine ulaştıkları mutlu ve huzurlu bir yıl dilerim.

#kiloverme #kiloproblemi #idealkilo #obezitecerrahisi #mideküçültme #tüpmideameliyatı

Featured Posts
No posts published in this language yet
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square