Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Hazırlık ve Anestezi


Mide küçültme küçültme riskleri

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Anestezi Değerlendirmesi

Cerrahinin olduğu her yerde anestezi de vardır. Mide küçültme/ Tüp mide ameliyatı uygulanacak hastalara operasyonun özelliği sebebiyle genel anestezi uygulanmaktadır. Hastalarımız tüp mide ameliyatı öncesinde cerrahi değerlendirmeye ek olarak; kardiyak kapasite, solunumsal kapasite ve kan parametreleri yönlerinden de değerlendirilerek, "Kişiye özel anestezi riskleri” belirlenir ve “Kişiye özel güvenli anestezi uygulamaları” seçilir. Mide küçültme/ Tüp mide ameliyatına ve anesteziye uygun olduğu belirlenen hastalarımızla tıbbı durumları, akıllarında oluşabilecek soru ve cevapları paylaşılır.Bu paylaşımla hastalarımız mide küçültme/ tüp mide ameliyatı boyunca olacaklar hakkında bilgi sahibi olurlar. Hastalarımıza, mide küçültme/ tüp mide ameliyatı öncesi ameliyathaneye inmeden halk arasında "cesaret iğnesi",“sakinleştirici” olarak bilinen ilaçlar uygulanarak ameliyathane ortamına uyum ve duygusal stabilite sağlanır. Böylece mide küçültme/ tüp mide ameliyatı öncesi stresi olan hastalarımız için atmış oldukları büyük adıma bir destek de biz sağlamış oluruz.

Genel Anestezi Altında Tüp Mide Ameliyatı

Genel anestezi; hastalarımıza, mide küçültme/ tüp mide ameliyatı boyunca olan bitenden habersiz olma durumu, tam bir ağrısızlık ve cerrahi için güvenli ortamı sağlar. Bu amaçla dünya üzerinde kabul görmüş anestezi ilaçları ve anestezi cihazları kullanılmaktadır. Operasyon boyunca hasta güvenliği anesteziyoloji uzmanı ve yardımcısı tarafından sağlanır.Hastaya ait değerler mide küçültme/ tüp mide ameliyatında anlık olarak takip edilerek gerekli ilaç uygulamaları ve müdahaleler anlık olarak yapılır. Mide küçültme/ tüp mide ameliyatının sonlanmasına yakın hastaya güçlü ağrı kesici ilaçlar uygulanarak ağrısız olarak anesteziden uyanması ve mide küçültme/ tüp mide ameliyatı sonrası dönemini ağrısız olarak geçirmesi sağlanır. Obezite cerrahisi sonrasında,” standart anestezi riski” olan hastalar ameliyat sonrası dönemini kendi odalarında geçirmektedirler. Nadiren anestezi riski “standart üzeri” olan hastalarımız için hastanelerdeki obezite cerrahisi sonrası yoğun bakım üniteleri mide küçültme/ tüp mide ameliyatı boyunca hazır tutulmakta ve ihtiyaç halinde hastamızın obezite cerrahisi sonrası ilk bakımı yoğun bakım ünitesinde sağlanmaktadır. Her cerrahi müdahalede olduğu gibi obezite cerrahisinde de öncelik her zaman “ hastamızın güvenliğidir”. Mide küçültme ameliyatı risklerini en aza indirerek ve obezite cerrahisinin başarısının artırmak için de operasyonu gerçekleştiren obezite cerrahının, anestezistin, hemşire ve anestezi teknisyenin uzun süreli birlikte çalışması ve birbirini tamamlaması gerekmektedir.

#tüpmide #tüpmideameliyatıöncesihazırlık #genelanestezi #mideküçültme #anestezi #cesaretiğnesi #anesteziyolojiuzmanı #obezitecerrahisi #obezitecerrahı #mideküçültmeameliyatıriskleri

Featured Posts
No posts published in this language yet
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square